nieuws

Kwaliteit bioplastic uit afvalwater bewezen

Publicatie

16 mei 2017

Categorie

Watervisie

Soort

nieuws

Tags

afvalwater, bioplastics

Het is mogelijk om kwalitatief hoogwaardig en volledig afbreekbaar PHA-bioplastic te maken van het slib uit rioolwater. Dat heeft een proefproject van vier waterschappen en partners bewezen. Zij zoeken nu naar investeerders om meer duurzaam PHA-bioplastic te kunnen produceren.

Het PHA-bioplastic kan voor veel producten worden gebruikt. Ondernemers hebben het plastic inmiddels succesvol verwerkt in festivalmuntjes, plectrums, kratjes voor waterplanten en ‘loodvrij’ vislood.

Productie opvoeren

In het proefproject werd per week één kilo aan plastic geproduceerd in de rioolwaterzuivering in Bath van waterschap Brabantse Delta. Omdat de kosten per kilo nu nog te hoog zijn voor commerciële bedrijven moet deze hoeveelheid, met behulp van investeerders, omhoog naar honderdduizend kilo per week.

Bron: UVW