nieuws

WaterCampus Leeuwarden breidt uit met Oisann

Publicatie

25 jul 2018

Categorie

Watervisie

Soort

nieuws

Tags

uitbreiding, water

Het Noorse Oisann Engineering heeft onlangs een vestiging geopend op WaterCampus Leeuwarden. Oisann heeft een innovatieve ontziltingstechnologie ontwikkeld, genaamd Waterfountain, die zij in Leeuwarden verder wil opschalen.

Oisann Engineering is opgericht door drie voormalige collega’s van een Noors oliebedrijf. Waterfountain is ontworpen om de kosten en de milieu-impact van grootschalige ontzilting voor drinkwaterproductie over de totale levenscyclus te verminderen. Met het naar Leeuwarden halen van dit jonge Noorse bedrijf, verwacht WaterCampus op termijn een aanzienlijke impuls te kunnen geven aan de regionale economie en werkgelegenheid. Bovendien is Nederland hiermee weer een innovatief watertechnologiebedrijf rijker.

Op dit moment lopen er gesprekken over samenwerking met onder andere het Centre of Expertise Water Technology (CEW) voor het uitvoeren van toegepast onderzoek en met Wetsus voor mogelijk fundamenteel onderzoek in de toekomst.